
Kā izveidot gleznu sienu
Šeit apkopojam praktiskus padomus un ieteikumus, kā izveidot attēlu sienu.
Vai tu vēlies izveidot gleznas sienu? Forši, mēs domājam, jo mēs mīlam veidot telpas ar gleznām un rāmjiem. Mēs zinām, cik daudz tas maina telpu un tās kopējo izskatu, kad uz sienas tiek ievietota pareizā glezna. Ar gleznas sienu tu arī iegūsti iespēju izrādīt vairākas savas gleznas un attēlus vienā vietā!
Mēs bieži sakām, ka, veidojot gleznas sienu, nav stingru noteikumu, bet gan jūsu paša gaume, kas nosaka noteikumus. Un tā tas tiešām ir! Mēs visi esam atšķirīgi, ar dažādām vēlmēm, tāpēc personīgajai gaumei jābūt šeit pirmajā vietā. Tomēr tas nenozīmē, ka nav dažas vadlīnijas, ko var izmantot, lai iegūtu labāku rezultātu. Mēs tās esam apkopojuši šeit, lai palīdzētu tev sākt!
Motīvi un rāmji saskaņā ar vienotību, lai radītu harmonisku iespaidu
Gleznas siena sastāv no vairākām gleznām, kas nozīmē arī vairākus rāmjus un motīvus. Tas nozīmē, ka gan rāmji, gan motīvi ietekmēs sienas izskatu, tāpēc ir noderīgi padomāt par to, kādu iespaidu tu vēlies radīt ar šo kompozīciju.
Kā vispārēju noteikumu mēs sakām, ka, lai radītu harmonisku iespaidu, vajadzētu izvēlēties vienotus rāmjus, ja motīvi ir atšķirīgi krāsās un stilā. Pretējā gadījumā tas var šķist pārāk “haotiski”, un acīm būs grūti sagrupēt šo iespaidu. Divas līdz trīs krāsu kombinācijas motīvos parasti ir pietiekami. Ja, savukārt, visi motīvi ir līdzīgi – piemēram, vairāki citāti, ziedu attēli vai melnbaltas ilustrācijas – tad var brīvāk variēt rāmju izskatu un stilus, nenodrošinot haosu.
Ja vēlies tiešām izpausties pilnībā, piemēram, bērnu istabā, kur vēlies veidot rotaļīgu un krāsainu atmosfēru, var droši “izstiept” visas robežas. Kāpēc gan neapvienot motīvus un rāmjus visās varavīksnes krāsās?
Ko tu vēlies izrādīt?
Neatkarīgi no tā, vai vēlies veidot vienotu vai dažādus motīvus gleznas sienu, ir daudz iespēju izmantot dažādus motīvus. Ja nevēlies ietērpt gatavas plakātus, ir arī daudz citu iespēju. Ja vēlies patiesi personiskas gleznas, izvēlies palielināt savus fotoattēlus. Portreti, dabas attēli, jautri mirkļi – viss der! Iedomājies prieku, ko sniedz iespēja katru dienu atkārtoti pieredzēt vecos atmiņu brīžus.
Šodien ir populāri ietērpt dažādas citātu formas. Kāpēc gan nepadarīt šo personīgāku un, vietā, lai iegādātos attēlu ar gatavu citātu, ieraksti cilvēku vārdus, kuri tev ir svarīgi, tavas iecienītākās ēdienkartes recepti vai vietas, kuras esi apmeklējis – izdrukā un ietver!
Vai tev ir bērni? Ja tā, tad iespējams tev ir daudz zīmējumu, kuru vairs nezini, kur likt? Izmanto šos zīmējumus gleznas sienā. Tu un visa ģimene varēsiet baudīt bērnu darbus, un tu vairs nebūsi vainīgs par to, ka nesaglabā tās zīmējumi.
Strādājot ar līnijām
Lai radītu līdzsvaru gleznās, tu vari izmantot dažādas līnijas. Visbiežāk sastopamie veidi ir pamata līnijas, vidējās līnijas vai augšējās līnijas izmantošana, vai arī, ja vari novietot gleznas vertikāli.
Ja izvēlies izmantot pamata līniju, pārliecinies, ka visas gleznas apakšējā daļa seko vienai līnijai. Ja izmanto šo metodi, tev nevajag tieši piekārt gleznas pie sienas, bet vari tās novietot uz mēbeles (kas tad būs līnija). Tu arī vari novietot gleznas uz gleznas plaukta. Jo īpaši lielākām gleznām pamata līnija ir laba izvēle.
Otrā metode ir izmantot gleznas vidējās līnijas. Šajā gadījumā tā būs kopējā vidējā līnija visiem attēliem – tas nozīmē, ka tu iedomājies līniju, kas iet tieši caur visām gleznām, un tās novieto atbilstoši šai līnijai. Vidējā līnija parasti būtu apmēram 1,2–1,4 metrus virs zemes, kas atbilst aptuveni pusei attāluma no grīdas līdz griestiem telpā ar parasto griestu augstumu.
Tu arī vari izmantot augšējo līniju gleznām un vilkt (vai iedomāties) tā saucamo augšējo līniju. Šīs metodes priekšrocība ir tā, ka tu vari izmantot dažādu formātu rāmjus, nenodarot haosu. Tas arī labi darbojas, ja ir daudz gleznas, kuras vēlies piekārt.
Ja vēlies piekārt divas gleznas vertikāli, princips ir tāds pats kā tad, ja izmanto vidējās līnijas, tikai šoreiz tu iedomājies līniju vertikāli, nevis horizontāli.
Haoss vai harmonija?
Labi, tagad tu saproti vairāk par līnijām, no kurām izveidot pamatu, bet ko darīt, ja nevēlies tikai rindu ar gleznām, bet vēlies, lai tās veidotu nelielu grupu – kā pievērsties šim jautājumam?
Tu vari iet pilnīgi uz sajūtām un novietot gleznas, pamatojoties uz to, kas tev šķiet labi. Tas radīs rotaļīgu un unikālu efektu, kas piemērots cilvēkiem, kuri vēlas mazliet vairāk brīvības.
Ja vēlies kārtību, tu vari ievietot gleznas tā, kā tika minēts iepriekš, bet vismaz pārliecinies, ka attālums starp visām gleznām ir vienāds. Tas radīs nedaudz vairāk “kontrolētas” sajūtas, nekā ja tās vienkārši brīvi izkārtotas.
Trešā metode, kuru mēs vēlamies minēt, ir, kad tu iztēlojies rāmi ap visām gleznām, kas tās apvieno. Vari izmantot kvadrātveida un taisnstūrveida rāmjus, bet pārliecinies, ka ārējās līnijas ir taisnas un sakārtotas.
Saskaņā ar c itiem elementiem
Lielāks efekts radīsies, ja tu saskaņosi gleznas ar citiem elementiem telpā, piemēram, mēbelēm vai citām dekorācijām. Tādējādi gleznu siena kļūs par vēl nozīmīgāku telpas elementu. Tas pat var radīt patīkamu vizuālo līdzsvaru un harmoniju, ja tas tiks pareizi izdarīts.